JUSTYNA RUDOMINA I MONIKA JABŁUSZEWSKA

Panie z biblioteki

Panie z biblioteki – radosny duet bibliotekarek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie.

Ich pasją jest nieustanna promocja czytelnictwa, a prawdziwie uwielbiają te momenty, gdy biblioteka wypełniona jest czytelnikami! Od 2019 roku jako trenerki Szkoły Ćwiczeń w Suchym Lesie inspirują nauczycieli do tego, by różnorodnie i nowatorsko pracowali z uczniami.

Stworzyły biblioteczne studio filmowe „Czytanie ma moc”, które poprzez video i sporą dawkę humoru pozwala dotrzeć do młodego odbiorcy.

Współpracują ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska w ramach Wikiteki, projektu dla bibliotek szkolnych.

Koordynują niezliczone akcje szkolnego koła „Zaczytanych Wolontariuszy”.

Biblioteka, w której pracują była kilkukrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, Zwyrtała czy Drzewo Franciszka.